Zbigniew Ładziński

ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA W DZIAŁALNOŚCI SAMORZĄDOWEJ

006 ladzinskiJest długoletnim działaczem organizacji rzemieślniczych, samorządowych i społecznych. Od 40 lat pełni funkcję Starszego Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Jeleniej Górze, a od roku 2006 jest Prezesem Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej we Wrocławiu oraz członkiem Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

Jest najstarszym stażem radnym Rady Miejskiej w Jeleniej Górze, w której w tej kadencji pełni funkcję wiceprzewodniczącego.

Od 1974 roku prowadzi zakład rzemieślniczy w branży metalowej - obecnie firmę rodzinną działającą pod nazwą „Grupa Ładziński – Zakłady Metalowe”.

Kieruje się dewizą współpracy poprzez wspólne działanie. Nawiązuje wielopłaszczyznowe kontakty z różnymi środowiskami pełniąc szereg funkcji społecznych.

Od wielu lat podejmuje różne inicjatywy wspierające Klinikę Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu, i działającą na rzecz tej placówki Fundację „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. W 2019 roku uczestniczył w kolejnej pielgrzymce pensjonariuszy i personelu tej kliniki do Ojca Świętego Franciszka.

Jest prezesem Stowarzyszenia Pomagających „Razem” oraz Karkonoskiego Klubu Sportowego w Jeleniej Górze. Od wielu lat bardzo aktywnie angażuje się w życie i działalność wspólnoty p.w. Matki Bożej Miłosierdzia w Cieplicach. gdzie przewodniczy Radzie Parafialnej oraz Stowarzyszeniu „Święta Matki”.

Za swoją tak szeroką działalność otrzymał dotychczas wysokie odznaczenia państwowe, samorządowe i rzemieślnicze.