Edycja XI - za rok 2006

XI Edycja Wyróżnienia

"DOLNOŚLĄSKI KLUCZ SUKCESU"
nominaci i laureaci
XI Edycja - 2006

 

[KAT. 1] NAJWIĘKSZA OSOBOWOŚĆ W PROMOCJI REGIONU:
LAUREAT: Prof. dr hab. Wojciech Witkiewicz - Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu


[KAT. 2A] NAJLEPSZA DOLNOŚLĄSKA FIRMA PRODUKCYJNA
ZATRUDNIAJĄCA DO 50 OSÓB:
LAUREAT: Firma MINOVA-KSANTE Sp. z o.o. - Polkowice
NOMINACI:
1. Firma Transportowa "MIRKO" Mirosław i Lucyna Seneszyn - Bolesławiec
2. Firma "UMET" P.W. - Wrocław
3. Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane Robert Zimny - Wałbrzych


[KAT. 2B] NAJLEPSZA DOLNOŚLĄSKA FIRMA PRODUKCYJNA
ZATRUDNIAJĄCA DO 250 OSÓB:
LAUREAT: PHU "POLERS" A. Kaczmarek i S-ka Spółka Jawna - Chojnów
NOMINACI:
1. Firma "MIRJAN" Spółka Jawna Mirosław i Janina Olendzcy - Świebodzice
2. PGF URTICA Sp. z o.o. - Wrocław
3. Zakłady Wyrobów Cukierniczych "Miś" Sp. z o.o. - Oborniki Śląskie


[KAT. 2C] NAJLEPSZA DOLNOŚLĄSKA FIRMA PRODUKCYJNA
ZATRUDNIAJĄCA POWYŻEJ 250 OSÓB:
LAUREAT: Kopalnia Gipsu i Anhydrytu "Nowy Ląd" Sp. z o.o. - Niwnice
NOMINACI:
1. Fabryka Wkładów Odzieżowych "CAMELA" S.A. - Wałbrzych
2. Firma KGHM ECOREN S.A. - Lubin
3. Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A. - Szczawno Zdrój


[KAT. 3A] NAJBARDZIEJ GOSPODARNA GMINA WIEJSKA:

LAUREAT: Gmina Osiecznica - powiat bolesławiecki
NOMINACI:
1. Gmina Chojnów - powiat legnicki
2. Gmina Czarny Bór - powiat wałbrzyski
3. Gmina Stare Bogaczowice - powiat wałbrzyski


[KAT. 3B] NAJBARDZIEJ GOSPODARNA GMINA MIEJSKA I WIEJSKO-MIEJSKA:

LAUREAT: Miasto i Gmina Brzeg Dolny - powiat wołowski
NOMINACI:
1. Gmina Miejska Karpacz - powiat jeleniogórski
2. Gmina Miejska Jedlina Zdrój - powiat wałbrzyski
3. Gmina Miejska Złotoryja - powiat złotoryjski


[KAT. 4] NAJLEPSZA DOLNOŚLĄSKA ORGANIZACJA POZARZĄDOWA:

LAUREAT: Stowarzyszenie Międzynarodowe Targi Chleba - Jawor
NOMINACI:
1. Polski Czerwony Krzyż - Zarząd Rejonowy - Bolesławiec
2. Stowarzyszenie św. Celestyna - Mikoszów k/ Strzelina
3. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci - Oddział w Legnicy


[KAT. 5] NAJLEPSZA INSTYTUCJA KULTURY LUB INICJATYWA KULTURALNA:

LAUREAT: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego - Wałbrzych
NOMINACI:
1. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu - Gromadka
2. Grupa Artystyczna "Artufices" - Stronie Śląskie
3. Zespół Pieśni i Tańca "Wałbrzych" - Wałbrzych


[KAT. 6] NAJLEPSZA INSTYTUCJA LUB INICJATYWA EDUKACYJNA:

LAUREAT: Powiatowe Centrum Kształcenia Praktycznego - Bielawa
NOMINACI:
1. I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ignacego Paderewskiego - Wałbrzych
2. II Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja - Wałbrzych
2. Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego - Bolesławiec


[KAT. 7] NAJLEPSZY KLUB SPORTOWY, OŚRODEK SPORTU I REKREACJI, ORGANIZATOR MASOWYCH IMPREZ REKREACYJNYCH LUB PRZEDSIĘWZIĘĆ TURYSTYCZNYCH:

LAUREAT: Klub Sportowy Niepełnosprawnych "START" - Wałbrzych
NOMINACI:
1. Grupa Kolarska "Cyklosport Bolesławiec" - Bolesławiec
2. Jarmark Średniowieczny na Zamku Grodno - Zagórze Śląskie
3. Wałbrzyski Klub Biegacza "Podzamcze" - Wałbrzych


WYRÓŻNIENIA SPECJALNE:

1. Dr Marek Krajewski
2. Zakład Narodowy im. Ossolińskich

 

Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się 17 czerwca 2007 r. w Zamku Książ w Wałbrzychu.