Edycja XIII - za rok 2008

XIII Edycja Wyróżnienia

"Dolnośląski Klucz Sukcesu"
nominaci i laureaci
XIII Edycja - 2008 




[KAT] NAJWIĘKSZA OSOBOWOŚĆ W PROMOCJI REGIONU
LAUREAT: Norman Davies


[KAT]
DOLNOŚLĄSKA FIRMA NAJLEPIEJ WSPÓŁPRACUJĄCA ZE SPOŁECZNOŚCIĄ LOKALNĄ I ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI
LAUREAT: Dolnośląska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. we Wrocławiu
NOMINACI:
1. JZO Sp. z o.o. w Jeleniej Górze
2. Kamieniarstwo Zenon Kiszkiel w Strzegomiu
3. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" Sp. z o.o. w Wałbrzychu
 


[KAT]
DOLNOŚLĄSKI POWIAT NAJLEPIEJ REALIZUJĄCY ZADANIA PUBLICZNE:
LAUREAT: Powiat Bolesławiecki
NOMINACI:
1. Powiat Lubiński
2. Powiat Wrocławski
3. Powiat Złotoryjski


[KAT]
NAJBARDZIEJ GOSPODARNA GMINA WIEJSKA
LAUREAT: Gmina Głogów
NOMINACI:
1. Gmina Lubin 
2. Gmina Stare Bogaczowice
3. Gmina Żórawina


[KAT]:
NAJBARDZIEJ GOSPODARNA GMINA MIEJSKA I WIEJSKO-MIEJSKA
LAUREAT:  Gmina Miejska Złotoryja
NOMNACI:
1. Miasto i Gmina Bogatynia
2. Miasto i Gmina Kąty Wrocławskie
3. Miasto Świdnica


[KAT]
:
NAJLEPSZA DOLNOŚLĄSKA ORGANIZACJA POZARZĄDOWA
LAURAT: Stowarzyszenie św. Celestyna
NOMINACI:
1. Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej
2. Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich
3. Towarzystwo Miłośników Dzierżoniowa


[KAT]:
NAJLEPSZA INSTYTUCJA KULTURY LUB INICJATYWA KULTURALNA
LAUREAT:   Zespól Pieśni i Tańca "Wałbrzych"
NOMINACI:
1. Gminne Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach
2. "Gliniad" - parada z miłości do gliny w Bolesławcu
3. Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie


[KAT]
:
NAJLEPSZA SZKOŁA, INSTYTUCJA LUB INICJATYWA EDUKACYJNA
LAUREAT: Projekt "PRE-edukacja dla EIT +" realizowany przez Gminę Wrocław
NOMINACI:
1. Zespół Szkół Nr 2 im. H. Kołłątaja w Wałbrzychu
2. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjr H. Sucharskiego w Bolesławcu
3. Zespół Szkół Nr 14 we Wrocławiu


[KAT]
:
NAJLEPSZY KLUB SPORTOWY, OŚRODEK SPORTU I REKREACJI, PRZEDSIĘWZIĘCIE TURYSTYCZNE LUB ORGANIZATOR MASOWYCH IMPREZ REKREACYJNYCH
LAUREAT:   Międzyszkolny Klub Sportowy Karkonosze - Sporty Zimowe
NOMINACI:
1. Dolnośląska Impreza Rekreacyjno-Edukacyjna "Muchowska Kosa" (gm. Męcinka)
2. Kompleks Hotelowo-Sportowy "Rokita" Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu Dolnym
3. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Jedlinie Zdroju


[KAT]
:
NAJLEPSZA GAZETA LOKALNA LUB LOKALNY PORTAL INTERNETOWY
NOMINACI:
1. Karkonosze. Dwumiesięcznik
2. Wiadomości Świdnickie. Tygodnik Powiatowy
3. Żmigrodzki Portal Internetowy


WYRÓŻNIENIA SPECJALNE
1. Agencja Rozwoju Regionalnego "AGROREG" S.A. w Nowej Rudzie
2. Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Wałbrzychu

 

Uroczyste wręczenie wyróznień odbyło się 20 czerwca 2009 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie