Konrad Imiela

ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA W KULTURZE I SZTUCE

005 imielaUrodzony w 1972 roku w Starachowicach. Absolwent wrocławskiego Wydziału Aktorskiego PWST i podyplomowych studiów Akademia Liderów Kultury. Artysta działający na wielu różnych polach związanych z muzyką i teatrem. Jest aktorem, reżyserem teatralnym, pedagogiem, muzykiem, autorem piosenek i scenariuszy. Jako aktor zaczynał swoją karierę w Teatrze Polskim we Wrocławiu, od 2002 roku związany jest z Teatrem Muzycznym Capitol.

 

W 2006 roku został dyrektorem naczelnym i artystycznym tego teatru i funkcję tę pełni do dziś. W latach 2007–2014 był dyrektorem artystycznym Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Ma na koncie kilkadziesiąt ról teatralnych, telewizyjnych i filmowych, kilkanaście wyreżyserowanych spektakli i dwie solowe płyty.

Z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem związany od 30 lat. Jako dyrektor Capitolu zarządzał przebudową teatru w latach 2011–2013. Capitol przez niego zarządzany jest najchętniej odwiedzanym teatrem Dolnego Śląska mającym świetne recenzje i zdobywającym festiwalowe laury. Prywatnie ojciec dwóch dorosłych córek, pasjonat badmintona i brydża.